Seo Uyumlu Makale Yazmak – 2021 Makaleye En İyi Örnekler

Seo Uyumlu Makale Yazmak – 2021 Makaleye En İyi Örnekler

Seo uyumlu makale üretmek bir web sitesinin uygulaması gereken en önemli maddelerden bir tanesidir. Seo uyumlu makale yazmak web sitenizin Google’da üst sıralarda çıkmasına yardımcı olan bir etken ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu yazımızı seo uyumlu makale örneği olarak görebilir ve buna benzer makaleleri sizlerde yazabilirsiniz.

 

Seo Uyumlu Makale Örnekleri

Seo uyumlu makale örnekleri aramanız çok mantıklı bir hareket değildir. Her yazarın kendine has bir seo sistemi vardır ve yazılar buna göre değişkenlik gösterebilir. Önemli olan nokta Google’un koymuş olduğu kurallara uygun bir şekilde özgün içerik üretmenizdir. Google’da milyonlarca yazı var, sizler sitenize ekleyeceğiniz yazıları daha önce yazılmış yazılardan alırsanız veya onlara bakarak yazarsanız maalesef fark edilirsiniz. Google tarafından bu şekilde fark edilmeniz hanenize(sitenize) eksi puan olarak yansıyacaktır. Bir nevi “kopya site” olarak algılanmanıza sebep olacaktır. Kısacası seo uyumlu makale örnekleri aramak yerine seo uyumlu makale yazmak için uygulamanız gereken kuralları öğrenmeniz ve bu yazıları kendi bilginiz ile yazmanız siteniz için çok daha iyi bir adım olacaktır.

 

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo uyumlu makale yazmak oldukça kolay bir şekilde yapılır. Seo kısmında işin en kolay tarafı da diyebiliriz. Sizlere maddeler halinde seo uyumlu makalede neler olduğunu açıklayalım;

 1. Özgünlük
  Seo uyumlu bir makale kesinlikle özgün olmalıdır. Özgün olmayan bir makale diğer kurallara uysa bile sitenize bir şey kazandırmaz. Özgünlük testi için bir takım web sitelerini kullanabilirsiniz.
  Örnek: https://smallseotools.com/plagiarism-checker/
 2. İmla Kuralları
  İmla kurallarına uymayan yazılara hem kullanıcı tarafından hem de Google açısından olumsuz gözle bakılır.
 3. İçerik Uzunluğu
  Çok kısa içerikler Google Amcamızın pek sevmediği hususlardandır. Makalelerinizin minimum 300-400 kelime aralığında olmasına dikkat etmekte fayda var.
 4. Medya
  Sitenize eklediğiniz her içeriğe resim, video vb. medyaları kesinlikle ekleyin. Seo’ya ciddi anlamda katkısı var.(özgün resim ve video kullanın.)
 5. Anahtar Kelime Araştırması
  Bir içerik oluşturmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey anahtar kelime araştırmasıdır. Yeni siteler için uzun kuyruklu anahtar kelime tercihleri daha mantıklı olacaktır. Düşük aranma hacmi olan kelimeler düşük rekabete sahip olduklarından daha hızlı hit almanızı sağlar. Anahtar kelimeleri;
  Başlık, url, meta açıklamaları, başlıklar ve alt başlıklar(H etiketleri), resim adları, açıklamaları ve alt etiketleri, Yazının başladığı ilk 160 kelime ve son 100 kelime de kesinlikle kullanın.
 6. Faydalı Kaynaklara Bağlantı
  Yukarıda sizlere vermiş olduğum özgünlük testi bağlantısı gibi, faydalı olan kaynaklara kesinlikle makalenizde yer verin.
 7. Diğer Yazılarınıza Bağlantı
  Sitenizin iç link yapısını iyi oluşturun ve yazmış olduğunuz makale ile ilgili diğer makalelerinize iç link verin. Bu kesinlikle iç seo’nuza olumlu yansıyacaktır. Bunu otomatik yapan eklentileri de kullanabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse seo uyumlu makale yazarken H etiketleri(başlık) kullanın, başlıklar arasını çok uzun tutmayın, özgün yazı yazın, her başlığın baş harfini büyük yazın, imla kurallarını aksatmayın ve arkanıza yaslanıp gelen hitleri izleyin.

SEO Uyumlu Makale örnekleri için web sitemizin Web Tasarım Blog sayfamızı incelemenizi öneririz. İçerik Her zaman Kraldır…