İnternette Nasıl Satış Yaparım

İnternette Nasıl Satış Yaparım

İnternette nasıl satış yaparım üzerine araştırma yapıyor iseniz doğru yerdesiniz. Bu makalemizde internette nasıl satış yapabilirim hakkında bazı fikirler sunmayı hedeflemektedir.Bir e-ticaret web sitesi ile şatışa başlamayımı düşünüyorsunuz ? Çevrimiçi rekabet her zamankinden daha şiddetli ve daha çok zorlu.Özellikle Pandemi döneminde artan e-ticaret sitesi satışları rekabeti bir hayli zorlu duruma sokmuştur. Bu nedenle, neyin online satılacağını bulmak kendi başına bir stratejidir. E-ticaret fırsatlarını belirlemeden önce kaç kişinin bir mağaza kurduğunu görünce şaşıracaksınız . Bu nedenlede başarısızlık kaçınılmaz olmaktadır.

Satmak için doğru ürünleri seçmek, verdiğiniz diğer tüm iş kararlarını etkileyecektir.

Güzel bir websitesi mi unutun gitsin.
Akılda kalıcı bir şirket adını unutun gitsin.
Hangi nakliye seçeneklerini sunduğunuzu da unutun.

Bunların aslında Hepsi önemlidir, ancak en başından itibaren doğru olarak almanız gereken en önemli şey, tam olarak sattıklarınız ve bu ürünleri nasıl fiyatlandırdığınızdır.

Çevrimiçi Satmak İçin En İyi Ürünleri Bulmak:

Sorunu çözen ürünleri tanımlayın veya oluşturun. Hepimiz şunu duyduk: zorunluluk buluşun annesidir. Bir ürün veya hizmet için fikir üretirken bu işi ele almak, başarılı bir işi başlatmak için güvenilir bir yoldur.

Gelişmiş bir ürün özelliği, rakiplerinizin gerçekleştiremediği bir pazar veya hatta benzersiz pazarlama dahil olmak üzere, fırsatlar birkaç biçimde olabilir.

Siz ve diğer kişilerin tutkulu olduğu ürünleri bulun.

Dürüst olalım, kendi işinizi kurmak, uzun saatler, muhtemelen bazı kayalık araziler ve nadiren fedakarlıkta bulunmamak anlamına gelir.

Yaptıklarınıza karşı tutkulu olmak, sadece zor zamanlardaki ormanları ağaçların arasından görmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda insanlara anlamlı ve ilgi çekici bir şekilde konuşan bir markanın hazırlanmasında da size yardımcı olacaktır.

Marka potansiyeli olan ürünleri bulun.

Rekabetçi bir e-ticaret endüstrisi takip etmeyi düşünüyorsanız, rezonansa giren bir marka oluşturmak özellikle önemlidir.

Tanınabilir ve akılda kalıcı bir marka oluşturmak , hedef kitlenizi araştırmak ve gerçekten anlamak için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

Markanız potansiyel müşterilerinizle hem rezonansa girecek hem de onları geri dönmeye zorlayacak şekilde konuşmalıdır.

Erken trendlere atlayın.

Gelişmekte olan bir pazarda markanız için bir yer hazırlamak idealdir.

Bunu yapmak için, en son trend olan ürün ve hizmetlerden haberdar olmanız ve daha sonra popülerliğini kazanmadan önce bunlardan yararlanmak için bir e-ticaret sitesi açmanız çok önemlidir .

Farklı  zevkleri karşılayan ürünler bulun.

İzlenecek bir başka sağlam iş caddesi, müşterilerin tutkularına ve hatta onların kötü niyetli davranışlarına cevap vermektir.

Alıcılar genellikle suçluluk zevkleri için daha fazla para harcarlar , bu da saplantılarını anlayan markalara derin bağlılık geliştirir.

Niş bölümleri tanımlayın ve sunun.

Niş segmentler genellikle e-ticaret için başarıyı arttırır.

Online satış için niş ürünler için bir kaç fikir:

 • Eşsiz boncuklu kolyeler.
 • El yapımı donmuş yoğurt.
 • Deri iPad kılıfları.
 • Bluetooth kablosuz hoparlörler.
 • Bebek giysileri
 • Fidget iplikçiler.
 • Papyonlar
 • Ahşap eşya

Her yerde kesinlikle iş fırsatlarını yakala çalışın.

Yukarıdaki öneriler yanılmıyorsa, günlük yaşamınızda harika iş fikirleri bulmanın birkaç yolu.

Size iltifat ederken insanları ciddiye almaya başlayın. İnsanların sana harika olduğunu söylediği şey nedir? Belki de aileniz ve arkadaşlarınız çevrimiçi yorumlarınızı yeterince alamazlar. Tam olarak Spearmint Love böyle başladı. Kurucu Shari Lott, bir zamanlar bebek giysileri blog yazarı ve eleştirmeniydi. Kısa sürede, daha fazla trafik kazandığını ve promosyonunu yaptığı markaların çoğundan övgü aldığını fark etti. Böylece toptan sipariş vermeye ve malları kendi kendine satmaya karar verdi. Bugün, Spearmint Love, çılgınca başarılı bir marka ve Sheri, sektörde iyi bilinen bir trend belirleyici.

EBay, Amazon ve Etsy gibi web sitelerini araştırmaya başlayın. Bir tasarruf mağazasında bulunan vintage eşyalar, parti ışıkları, köpek oyuncakları, masa örtüleri, dekoratif yastıklar ve düğün dekoru dahil olmak üzere çevrimiçi satılan basit şeylere hayran kalacaksınız . Genel marka gelirini önemli ölçüde artırmak için eBay’i ek bir satış kanalı olarak kullanan GolfEtail gibi bir siteye göz atın .
Eski ürünler için yeni bir dönüş düşünün. Sadece yeni bir boya işi vermek bile 5 dolarlık bir eşyayı 50 dolarlık bir gemiye dönüştürebilir. Bread & Jam’in her yerde bulacağınız standart eşyaları alıp değerli parçalara dönüştürdüğü açıyı inceleyin .

İnsanların düzenli olarak satın aldığı itici güçleri veya ürünleri dikkate alın. Bu tütsü, mum, yenilik ve DVD gibi öğeleri içerebilir. Örneğin, NatoMounts , araba sahiplerine telefon tutucular satıyor –– izleyicilerinin yaklaşık% 80’i telefonundan alıyor (ama arabada değil!).

 

Neyin gerçekçi, uygulanabilir ve piyasaya hazır olduğunu daha iyi anlamak için iş fikirleri listenizi nasıl değerlendireceğinizi öğrenmek için devam edin.

Ürünleri çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde satmak için hem piyasaya çıkmadan önce hem de lansmandan sonra çalışma gerekir.

Pazar araştırması yapın.
Satılacak ürünleri sonuçlandırın.
Kendi çevrimiçi mağazanız, Amazon, eBay, Facebook ve müşterilerinizin satın aldığı diğer siteler gibi hangi platformlarda satış yapacağınızı seçin.
Trafiği ürün listelerine yönlendirmek için potansiyel müşterilerinize pazarlayın.

Ürünlerimi nerede satabilirim?

Birçok B2C e-ticaret satıcısı için, markalı mağazalar, Amazon ve eBay, tüm satışların% 90’ından fazlasını oluşturmaktadır.

Aşağıda, ürünlerinizi çevrimiçi olarak satabileceğiniz çeşitli yerler bulunmaktadır:

 • Kendi markanız.
 • Amazon.
 • eBay.
 • Google Alışveriş.
 • Facebook.
 • Instagram.
 • Pinterest.
 • Etsy.
 • Craigslist.
 • E-posta.
 • Ortaklık siteleri.
 • E-ticaret açılış sayfası